Çağrı Merkezinin Müşteri Geri Bildirimi Alma Yolları

  • Triooz
  • Çağrı Merkezinin Müşteri Geri Bildirimi Alma Yolları

Çağrı Merkezinin Müşteri Geri Bildirimi Alma Yolları

  • 13 June 2022
  • 275

357 bin metrekare yüz ölçümüne sahip Almanya, asıl ismiyle Almanya Federal Cumhuriyeti, çok sayıda nehir ve gölleriyle beslenen verimli ovalarıyla sahip olduğu coğrafi zenginlikleriyle diğer Avrupa devletlerinin yanında çok büyük bir coğrafi öneme sahip.

Baltık Denizi ve Kuzey Denizi Almanya’nın kuzey bölgesine konumlanırken, ulu ve büyüleyici Alp Dağları ülkenin güneyinde yer alıyor. UNESCO’nun Dünya Mirası Listesi’nde bu coğrafi konumlar arasında farklı farklı yerlerde bulunan 38 nokta var.

Uzun tarihi dönemler boyunca var olan Almanya, 1871 yılından önce birbirinden bağımsız bir şekilde bulunan krallıklar tarafından yürütülen bir Batı Avrupa devletiyken, Prusya Krallığı’nın öncülüğünde bu tarihte Alman Birliği’nin kurulmasıyla ulusal birliğini sağlamış bir devlet olarak var olmaya devam etti.

Dünya Savaşları’nda çok büyük bir askeri güce sahip olan, tarih sahnesinde büyük başarılar elde eden ve 2. Dünya Savaşı’ndan sonra Doğu ve Batı yönetimi olarak Berlin Duvarı’yla ikiye ayrılan Almanya, 1990 yılında iki tarafın yeniden birleşmesi sayesinde Almanya Federal Cumhuriyeti kimliğine kavuşmuş oldu.

Avrupa kültür medeniyet tarihine felsefe ve  müzik alanlarında birçok önemli ismi kazandıran Almanya, dünya ekonomisinde çok önemli yere sahip olan bir sanayi ülkesi olduğu için Amerika Birleşik Devletleri’nin ardından gelen ikinci büyük göç ülkesi niteliğini taşıyor. Ülkemizden de misafir işçi uygulaması nedeniyle çok sayıda göç alması sebebiyle ülke nüfusunun etnik kökeninin yarısını Türk vatandaşları oluşturuyor.

Çoğu bölgesi aldığı yağışlar sebebiyle nemli iken Almanya’nın doğu bölgeleri daha çok karasal özelliğe sahip. Kış aylarında çok soğuk günler yaşanabiliyorken, yaz aylarında sıcaklık dereceleri beklentilerinizin çok üzerinde olabilir. Sizin için hazırladığımız Almanya yolculuğunuza çıkmadan önce size yardımcı olacak.

Almanya’nın başkenti Berlin şehri aynı zamanda ülkenin en büyük şehri olma özelliğine sahip.

Doğusunda Çek Cumhuriyeti ve Polonya, güneyinde İsviçre ve Avusturya batısındaysa Belçika, Lüksemburg, Fransa, Hollanda gibi ülkelerle sınır komşusu. Baltık Denizi ve Kuzey Denizi’ne de kıyısı olan Almanya, Avrupa’nın tam merkezinde bulunuyor.

Almanya ziyaretinizi hangi mevsimde yapacak olursanız olun ülkenin genelinde görülen iklim özelliklerini öğrenmeniz için Almanya rotanızı çizmeden önce bakmanız gereken ilk yer. Ülkemizden de aşina olduğumuz karasal iklim Almanya’nın da büyük bir bölümüne hakim. Yağışı bol, nemli bir iklime sahip olması nedeniyle yaz aylarında bile Almanya’da yağmurla karşılaşma ihtimaliniz oldukça yüksek.

Yaz aylarında sıcaklık da 30 santigrat derecenin üzerine çıkmıyor. Almanya’yı gezmek için en ideal mevsim bizce havaların ısınmaya, doğanın uykusundan uyanmaya, canlanmaya başladığı bahar ayları.

Hazırlamış olduğumuz Almanya Gezi Rehberi içinde Doğu Almanya, Ren Bölgesi, Orta ve Güney Almanya, Kuzey Denizi Yakını Bölgeler başlıklarıyla 4 bölgeye ayrılan Almanya’nın iklim koşulları arasında çok büyük farklar olmadığını açıkça söyleyebiliriz.